12.8 C
Скопје
22:17 - 23 април, 2024

Ознака : велики четврток

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) КАЛИОПИ, ЛИЛА, МАРЈАНА И ЛОБА СЕ ПОФАЛИЈА СО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ЈАЈЦА: Нашите познати личности ги бојадисаа првите јајца на Велики Четврток!

М.Р.
Славењето на големиот христијански празник Велигден е еден од најубавите периоди во годината. Традиционалното фарбање на јајцата кое започнува на Велики Четврток го обележува почетокот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Обичаите и значењето на ВЕЛИКИ ЧЕТВРТОК: На Велики четврток се вапсуваат првите три јајца, Велики петок е строг пост

Еспресо
Велигден е најважниот верски празник во православниот календар. Христијанските верници со овој празник го прославуваат воскреснувањето на Исус Христос по неговата смрт со распнување околу...