12.8 C
Скопје
07:56 - 15 април, 2024

Ознака : црвени јајца

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) КАЛИОПИ, ЛИЛА, МАРЈАНА И ЛОБА СЕ ПОФАЛИЈА СО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ЈАЈЦА: Нашите познати личности ги бојадисаа првите јајца на Велики Четврток!

М.Р.
Славењето на големиот христијански празник Велигден е еден од најубавите периоди во годината. Традиционалното фарбање на јајцата кое започнува на Велики Четврток го обележува почетокот...