4.8 C
Скопје
01:52 - 4 март, 2024

Ознака : апстиненција

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСлајдер

Од кога сте немале секс? ФРУСТРИРАНИ ЖЕНИ?! Не, многу полошо!

Еспресо
Долготрајната сексуална апстиненција не е добра за вас. Не само за срцето и умот, туку и за здравјето – еве што се случува ако немате...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Откриено: Ова се последните зборови на Ејми Вајнхаус!

Еспресо
На само 27 години по долга и мачна битка со дрогата и алкохолот, во 2011 година почина Ејми Вајнхаус, поп пејачката со волшебен глас, која...
Лајфстајл

ОВИЕ 8 ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НА ЖЕНАТА ОЧАЈНО И ТРЕБА СЕКС: Не е шега, ова се сериозни здравствени проблеми!

Igor
Кога жената постојано е нервозна, обично на шега се вели дека и недостасува секс. Меѓутоа, постојат низа факти кои јасно можат да ви покажат дека...
Сцена

Не откажувајте се од сексот, грижете се за своето здравје

Igor
Ако во даден момент од животот сте се одлучиле на целибат или апстиненција, тогаш сте подложни на депресија и разочарувања. За време на сексот, вагиналните...