Не откажувајте се од сексот, грижете се за своето здравје

Ако во даден момент од животот сте се одлучиле на целибат или апстиненција, тогаш сте подложни на депресија и разочарувања.

За време на сексот, вагиналните мускули се активни и ако подолг период сте немале секс, тогаш следниот пат може да биде дури и болен. Кај мажите, пак, постои зголемен ризик за еректилна дисфункција, па дури и за рак на простата.

Кај двата пола може да дојде до пад на имунитетот. Општо е познато дека сексуалната активност позитивно влијае и врз метаболизмот и врз имунитетот и дека луѓето кои имаат редовен сексуален однос поретко се разболуваат и имаат намалена склоност кон инфекции и воспаленија.

Слични објави

Пет “досадни” модни трендови кои никогаш не излегуваат од мода (ФОТО)

Igor

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Антониа Гиговска откри како се „ќариле“ со момчето Иван (ФОТО)

Igor

Георгина го покажа задникот и го запали Инстаграм (ФОТО)

Васко Спасоски

Душко ја изневерувал Карлеуша со Сораја, НАРАКВИЦАТА што и ја подарил ќе ве остави подзинати (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 28 октомври 2019 – Близнаците со успех на деловното поле, Шкорпиите ќе бидат повредени

Igor

МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА СИ ЈА ДОЗВОЛИ: Колку чини настап на Кајли Миног?

Igor

Остави Коментар

11 + дванаесет =

Слични објави

Тоа не се постпородилни килограми: Меган Маркл повторно е бремена?!

Igor

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина ја претставува Македонија на изборот „Мис Глоуб“ (ФОТО)

Igor

Меган Маркл ги воодушеви сите со својот опуштен изглед: Повторно им пркоси на кралските правила (ВИДЕО)

Igor

Новата поза во сексот се вика ВЕШТЕРКА и гарантира МАГИЧНИ ОРГАЗМИ

Igor

Дојдете кај мене, имам подобар поглед! Мадона ги повика Меган и Хари да дојдат во нејзиниот стан, а еве што им нуди! (ВИДЕО)

Еспресо

Кој е вашиот НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ според хороскопскиот знак?

Igor