21.8 C
Скопје
01:48 - 16 јули, 2024

Не откажувајте се од сексот, грижете се за своето здравје

Ако во даден момент од животот сте се одлучиле на целибат или апстиненција, тогаш сте подложни на депресија и разочарувања.

За време на сексот, вагиналните мускули се активни и ако подолг период сте немале секс, тогаш следниот пат може да биде дури и болен. Кај мажите, пак, постои зголемен ризик за еректилна дисфункција, па дури и за рак на простата.

Кај двата пола може да дојде до пад на имунитетот. Општо е познато дека сексуалната активност позитивно влијае и врз метаболизмот и врз имунитетот и дека луѓето кои имаат редовен сексуален однос поретко се разболуваат и имаат намалена склоност кон инфекции и воспаленија.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....