Психолог открива трик како да го спасите бракот за 5 минути: На овој начин љубовта ќе блесне како на почетокот на врската!

Станува збор за едноставна техника која овој психолог им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот.

Белинда Вилијамс е психолог од Австралија која сега го сподели советот како да ја вратите искрата во бракот.

Станува збор за едноставна техника која таа им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот.

За неа се тоа микро моменти во секојдневните прилики во кои јасно ќе му покажете на партнерот дека го сакате и дека ви е исклучително важен.

„Тоа може да биде некое интересно поздравување на почетокот на состанокот или при заминувањето, брзо гушкање во ходникот, штипкање и закачкање како со дете, држење за раце додека потонувате во сон, искажување на љубовта директно и блиску до лицето, изразување на љубов во присуство блиските, изразување на благодарност или некој ситен подарок како чоколадце кое вашата друга половина го обожава“, објасни прихологот кој додава:

„Затоа земете го она што можете да го добиете. Искористете го максимумот од малите работи. Во малите работи се кријат најголемите нешта – ВЕРУВАЈТЕ!“, заклучи таа.

Слични објави

Џенифер Гарнер и Рене Зелвегер на колешките им покажаа што е харизма (ГАЛЕРИЈА)

Igor

ВОДИТЕЛКАТА ГО ПОКАЖА СВОЕТО СОВРШЕНО ТЕЛО, и ја израдува машката популација! (ФОТО)

Igor

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Еспресо

Македонија има „Мис карантин“ за 2020 година: Нашата Кристина најубава помеѓу 210 девојки од целиот свет! (ФОТО

Васко Спасоски

Наместо да ги купувате, направете сами здрави интегрални плочки

Igor

Остави Коментар

5 + дванаесет =

Слични објави

Шарлиз Терон: Веќе 10 години сум сингл

Igor

БЕЗ ФОТОШОП И ИНСТАГРАМ ЕФЕКТИ: Како навистина изгледа Јелена Карлеуша? (ФОТО)

Igor

ВНИМАВАЈТЕ: Оваа секс-поза е најопасна за машката „гордост“

Igor

Бугарската секс бомба му се заблагодари на Ѓоковиќ за видео снимката од соблекувалната (ВИДЕО)

Еспресо

Сите се смеат за манекенскиот чекор на бујната старлета во танга (ВИДЕО)

Igor

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Еспресо