20.8 C
Скопје
21:46 - 19 мај, 2024

(Фото) Мина го покажа лицето на синот што го доби со Амиџиќ: Тој е плод на најголемата љубов што сум ја почувствувала во животот

Мина Наумовиќ и Огњен Амиџиќ пред нешто повеќе од еден месец добија син, а сега таа објави негови фотографии и испрати емотивни зборови.

Синчето очигледно стана центар на нивниот свет, особено на Мина, која сега почна да објавува нецензурирани фотографии од него на Инстаграм, а денес беше особено емотивна.

– Кога бев бремена, мајка ми ми кажа како сè што сум чувствувала е бледо во споредба со љубовта што ќе ја почувствувам – почна Мина, а потоа продолжи:

– И сега знам за што зборуваше. Мојот Перушка е плод на најголемата љубов што сум ја почувствувала за маж во мојот живот, а тој веќе ја има насмевката на татко му. Среќна сум и неконтролирана.

Да потсетиме дека Мина и Огњен се венчаа во тајност, а таа потоа го зеде неговото презиме, кое неодамна го потврди. И двајцата уживаат во одгледувањето на синот и секојдневно ги следиме нивните објави кои покажуваат колку го сакаат.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....