15.8 C
Скопје
23:49 - 19 мај, 2022

Категорија: Наши Фаци

Наши Фаци Слајдер Сцена

Андреа со одличен настап во полуфиналето на Евросонг

Еспресо
Нашата претставничка на Изборот за песна на Евровизија, Андреа Коевска, го заврши својот настап во првата полуфинална вечер. По одличната изведба на песната Circle, публиката...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

Македонската Радио Телевизија донесе одлука: Андреа ќе настапи на Евровизија

М.Р.
Македонската претставничка Андреа Коевска утре ќе настапи во втората евровизиска вечер во Торино, информира Македонската Радио Телевизија (МРТ) откако детално ги разгледала сите аспекти за...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(Фото) Иван Кукуновски (пак) освои злато на Интернационалниот куп „Трофеј Белград“

Еспресо
Непобедливиот Иван Кукуновски повторно се закити со златен медел, овојпат на Интернационалниот куп „Трофеј Белград“. Младиот талентиран кикбоксер е од с.Глуво, Скопска Црна Гора, а...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Почина Рубин Кантарџиоски – Кантар, вокал на „V.I.S. VOX“: Соработуваше со Мизар и остави трага на македонската сцена со својот бенд

М. Р.
Неговиот фантастичен глас вокал беше препознатлив печат на песните на „V.I.S. VOX. Групата беше особено активна на рок сцената во 80 – те и 90...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Дарко Влогс со порака до Андреа Коевска: Познатиот јутјубер и посочи примери како требала да постапи со државното знаме!

М. Р.
Нашата овогодинешна евровизиска претставничка Андреа Коевска е главна тема на сите медиуми по нејзината постапка со државното знаме на официјланото појавување во Торина на тиркизниот...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер

Уметницата Андријана се бори со болеста на Клиника, Јулија апелира „молете се за божјо чудо“

Еспресо
Ќерката на популарната пејачка и водителка Јулија, уметницата Андријана Мациев, моментно е сместена на Клиниката за онкологија и се бори за својот живот. Популарната пејачка...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) Андреа главна тема на „Твитер“: Социјалната мрежа „гори“ откако државното знаме заврши на земја

М.Р.
Младата пејачка е масовно критикувана од страна на својот народ кој својот револт и разочараност активно го искажува преку социјалните мрежа откако Андреа го фрли...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

(Видео) Андреа Коевска се изјасни зошто го фрлила знамето: „Држи“ ли извинувањето? Јавноста продолжува со реакции! Дали ќе следи најстрого санкционирање на македонската делегација за овој скандал?

Еспресо
По синоќешните жестоки реакации на македоската јавност на видео-снимката на која се гледа како макаедонската претставничка на Евровизија го фрла македонското знаме во Торино, каде...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

КОЈА Е ОДЛУКАТА НА МРТ ОТКАКО АНДРЕА ГО ФРЛИ ДРЖАВНОТО ЗНАМЕ НА ЗЕМЈА: Јавниот сервис се оградува скандалозно однесување на нашата евровизиска претставничка!

Еспресо
Јавниот сервис ја разгледува можноста за повлекување на нашата претставничка на Евровизија, Андреа Коевска, којашто за време на фотографирањето во Торино го фрли на земја...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Скандалозен гест на Андреа во Торино: Порака? Што ќе ми е знамево (и земјава)

Еспресо
Без разлика на нејзината младост, збунетост или „глумење лудило“, македонската претставничка на изборот на песна на Евровизија, во Торино јавно си го покажа ставот кон...