16.8 C
Скопје
02:40 - 26 мај, 2024

Како од бајките за возрасни: Карлеуша и четири Дедо Мразовци (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша за Нова година ќе настапи во еден белградски хотел.

По тој повод таа се огласи на својот Инстаграм профил преку уникатно видео, а го најави како „најспектакуларниот новогодишен концерт досега“.

И самата најава предизвика големо внимание. Пејачката во видеото се појавува во розева облека и со розева перика на главата додека дури четири Дедо Мразовци ја „средуваат“.

Нејзините следбеници се воодушевени од видеото, наведувајќи дека, меѓу останатото, изгледа „брутално“ и како „милион долари“.

Погледнете го видеото…

 

Слични објави

(Фото) Новиот портрет на Кејт Мидлтон ги „запали“ социјалните мрежи: „Се шегувате? Па, ова дете го цртало!“

Еспресо

Кралот Чарлс зборува за непријатните последици од лекувањето на ракот

еспресо

(Фото) Марија Шерифовиќ го крсти синот: Ова се деталите од церемонијата

еспресо

(Фото) Тајчи го облече познатиот фустан од Евровизија: Вака изгледа југословенската Мерлин Монро 34 години подоцна

Еспресо

(Видео) Никола Роквиќ за Велигден во манастирот Свети Никола: „Многу се радувам…“

еспресо

Ведрана Рудан не живее од книги: „Живеам од сопругот“

jasmina.kantardzieva
Се вчитува....