27.8 C
Скопје
18:01 - 14 април, 2024

Ознака : житарки

ЗдравјеИстражувањаСлајдер

ИНТЕГРАЛНИ ЖИТАРКИ: Воведете ги во исхраната за здравје и регулација на висок притисок

Еспресо
Со воведување на поголеми количини на интегрални житарки во исхраната, може да се спречи појава на хипертензија кај луѓето, се вели во едно од истражувањата...
Здравје

3 работи кои треба да ги јадете секој ден доколку сакате да ослабите

Igor
Одредени состојки од оваа храна ќе го забрзаат процесот на слабеење, поради што е корисно да ги консумирате секојдневно. 1. Зеленчук Доколку сакате згодно тело,...