15.8 C
Скопје
07:09 - 22 мај, 2024

Ознака : тетово

СветСлајдерСцена

Генц од Тетово го освои срцето на ќерката на Стивен Спилберг! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на еден од најпознатите режисери во светот, Стивен Спилберг, Дестри Алин се сврши со нејзиното момче Генц Легранд, кој има потекло од Тетово –...
ЛајфстајлСцена

Поранешна сопруга на фудбалер од Тетово се појави во „супер жешко“ издание (ФОТО)

Igor
Веќе е септември и одморите се при крај. Но, тоа не важи за Ерјона Сулејмани, поранешната сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Блерим Џемаили, кој потекнува...
ЛајфстајлСцена

Запознајте го актерот од Тетово кој има светска слава, но и часовник од 145 илјади евра!

Igor
Блерим Дестани е актер со потекло од Тетово кој веќе постигнал светка слава со улоги во голем број познати филмови. Последната негова улога е во...