Запознајте го актерот од Тетово кој има светска слава, но и часовник од 145 илјади евра!

Блерим Дестани е актер со потекло од Тетово кој веќе постигнал светка слава со улоги во голем број познати филмови. Последната негова улога е во Филмот „The poison rose”, каде што заедно игра со Морган Фриман и Џон Траволта.

Газета Експрес јавува дека Блерим Дестани има фантастичен часовник, но и многу скап. Тој е еден од најуспешните актери Албанци кој се појавува во холивудски филмови. Според истиот медиум, успехот на Дестани изгледа многу му се исплатува, затоа што тој живее во луксуз и се појавува секогаш со скапи автомобили и со облека од познати брендови. Еден бел часовник што го има Дестани е од фирмата „Bubba Watson White Ceramic Watch“, и тој чини околу 145 илјади евра. Фотографиите на кои Блерим Дестани ја комбинирал облеката со часовникот ги објавила самата страница „whattheywearin“ .

 

View this post on Instagram

 

@blerimdestani wearin the @richardmilleofficial Bubba Watson White Ceramic Watch RM055 (145,000€) #blerimdestani #richardmille

A post shared by whattheywearin (@what.they.wearin) on

Инаку, Блерим Дестани потекнува од познатото тетовско семејство Дестани, односно е син на сопственикот на фудбалскиот клуб „Шкендија“ и сопственикот на „Еколог“, Лазим Дестани. Иако роден во Столберг својот живот го поминува меѓу Македонија и Германија.

Дестани има улоги и во холивудкси филмови. Неговата најнова улога е во филмот „The poison rose”, чија премиера во кино салите беше кон крајот на мај оваа година. Дестани во овој филм игра заедно со Џон Траволта и Морган Фриман. Тој веќе бил дел и од голем број други филмски проекции, кои се со светско реноме како што се „Гет лоу“, „Досиер К“, и многу други.

Слични објави

КАРЛЕУША ДИВЕЕШЕ НИЗ БЕЛГРАД: Прво седна во БЕСНАТА кола, а потоа направи нешто за што се ОДИ ВО ЗАТВОР! (ВИДЕО)

Igor

„Изгледа како да е под дејство на наркотици” – Познатиот рапер едвај го држел микрофонот, се тркалал по сцената (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Славата не му удри во глава: Гитаристот на „Rolling stones“ на доделувањето на „Брит“ наградите дојде со метро! (ВИДЕО)

Еспресо

Промовиран проектот “Popova Shapka – Mountain Heaven – Relax & Enjoy”

Васко Спасоски

Бруклин Бекам не може да биде со семејството: Заглавен во Америка поради затворањето на границите!

Еспресо

ТИЕ СЕ НИВНАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА: Успешни, остварени, богати, а овој совет од родителите добро го запомниле (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

Салатата со овие три главни состојки е вистински оброк за секого (РЕЦЕПТ)

Igor

Нова омилена жена на фудбалер: ЗАПОЗНАЈТЕ ја „хрватската Шакира“ (ФОТО)

Igor

На црвениот тепих Ријана „се бореше“ со наметката (ФОТО)

Igor

ФОТО: Карлеуша ја прозва Маја Беровиќ поради сличната гардероба!

Васко Спасоски

Фановите заплакаа: Екипата од серијата „Беверли Хилс“ на емотивен начин се збогуваше со Лук Пери (ВИДЕО)

Igor

Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian