Ознака : софи

Лајфстајл Сцена

Тргна по стапките на Меган Маркл: Војвотката Кејт ја отпушти долгогодишната асистентка

Igor
Според пишувањето на британските медиуми, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, ја отпуштила својата долгогодишна асистентка Софи Агњу откако таа се вратила од меден месец, па...
Лајфстајл Сцена

Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Igor
Актерскиот пар Софи Тарнер и Џо Џонас објавија на Инстаграм фотографии од нивната втора  венчавка која се одржа во Франција. Актерката од една од најпопуларните...