Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Актерскиот пар Софи Тарнер и Џо Џонас објавија на Инстаграм фотографии од нивната втора  венчавка која се одржа во Франција.

Актерката од една од најпопуларните серии „Game of Thrones“ Софи Тарнер и нејзиниот сопруг Џо Џонас, актер и музичар, објавија заеднички фотографиии од венчавката на кои се гледа како насмеаниот пар влегува на церемонијата, додека присутните им аплаудираат.

Актерката за венчавката одбрала долга бела венчаница со длабоко деколте и чипкаст вел.

„Господин и госпоѓа Џонс“, пишува во описот на фотографијата на која парот се држи за раце.

View this post on Instagram

Mr and Mrs Jonas Photo by @corbingurkin

A post shared by Sophie Turner (@sophiet) on

Креативниот директор на Луј Витон за женската линија на облека Николас Гесквиер исто така објави фотографија од прекрасниот фустан со долги ракави.

„Апсолутна убавина“, напиша тој.

View this post on Instagram

Absolute beauty @sophiet

A post shared by @ nicolasghesquiere on

Втората свадбена прослава беше одржана на „Chateau de Martinay” во Карпентрас, во Франција.

Меѓу гостите беше и братот на Џонсон, Ник Џонас.

Инаку, Софи Тарнер и Џо Џонас се венчаа во Лас Вегас во мај оваа година.

Слични објави

Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Igor

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Igor

Не се знае која е поубава: Мишел Фајфер и Анџелина Џоли беспрекорни во Вечниот град (ФОТО)

Igor

Меган Маркл: Кралицата не може да ни забрани да го користиме брендот „Sussex Royal“

Еспресо

НИ ТРАГА ОД ГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК: Џерард Батлер сликан неуреден и со пивски стомак (ФОТО)

Igor

Ако имате проблеми со срцето, внимавајте кога ќе ја видите ЕНЦА (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

18 − десет =

Слични објави

Проверете дали го имате во фрижидерот: Овој зеленчук има трипати повеќе витамин Ц од портокалот

Igor

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

Розга откри какви мажи сака: Оваа категорија на мажи ми е омилена!

Igor

Јелена Ѓоковиќ измачкана со глина од глава до пети (ФОТО)

Igor

СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД: Детално опишано како Чарли Шин силувал тинејџер, актерот ги негираше овие тврдења

Еспресо

Денот кога исчезнаа врапчињата: Фатални последици од Кампањата против четирите штетници на Мао Це Тунг (ВИДЕО)

Еспресо