4.8 C
Скопје
07:29 - 27 февруари, 2024

Ознака : ниш

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Пријовиќ со спектакуларен концерт во Ниш: Јелена Ѓоковиќ највесела во публика, сите песни ги пее наизуст

Еспресо
Александра Пријовиќ вчеравечер настапи во Ниш, повторно со спектакуларен концерт. Салата била преполна, како што известуваат српските медиуми, а кога пејачката се појавила на сцената,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Цеца „грми“ како изгледа: Заигра во секси фустан пред 15 илјади луѓе во Ниш, фановите во „транс“

Еспресо
Цеца заигра на сцена во црн „минич“, пренесуваат српските медиуми за концертот на Цеца во Ниш кој го нарекуваат вистински спектакл. Регионалната фолк ѕвезда Светлана...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца има голема причина за среќа само неколку дена по роденденот: Ја сподели радосната вест

Еспресо
Само неколку дена по роденденот, стигнува уште една славеничка вест за Цеца. Таа навистина има причина повторно да се радува. Имено, една од најголемите музички...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Првата жена градоначалник на Ниш Драгана Сотировски доби најблага казна – само опомена поради судир на интереси

Еспресо
Градоначалничката на Ниш, Драгана Сотировски, поранешна новинарка која беше обвинета дека не пријавила судир на интереси во српската Агенцијата за борба против корупција, откако нејзиниот...
ЛајфстајлСцена

Влатко Стефановски и Боб Гелдоф направија ВИСТИНСКО ШОУ на фестивалот „Нишвил“

Igor
На затворањето на фестивалот Нишвил настапи светската ѕвезда Боб Гелдоф, но според публиката, вистинското шоу го направил нашиот Влатко Стефановски. Стефановски настапил во неформалниот дел...