8.8 C
Скопје
08:26 - 27 февруари, 2024

Ознака : конфликт на интереси

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Првата жена градоначалник на Ниш Драгана Сотировски доби најблага казна – само опомена поради судир на интереси

Еспресо
Градоначалничката на Ниш, Драгана Сотировски, поранешна новинарка која беше обвинета дека не пријавила судир на интереси во српската Агенцијата за борба против корупција, откако нејзиниот...