11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : колумни

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

УТРЕ,16.ОКТОМВРИ: Промоција на нова книга од Братислав Димитров – „Дремка за двајца“

Еспресо
Утре, 16.октомври, во Градска кафеана „Пелистер“ на Плоштад Македонија со почеток во 12 часот ќе се одржи промоција на новата книга на драматургот и колумнист...
Ви препорачуваме на СП Женски печат Колумни Слајдер

(КОЛУМНА) САЛОН ЗА УБАВИНА „ЕФЕКТ НА ИЗНЕНАДУВАЊЕ“: Гратис плачки и нервози

И. Т.
Кога бев дете секое утро ја гледав мајка ми како се шминка за на работа. Мајка ми ме научи дека помалку, е секогаш поубаво. Нејзината...
Ви препорачуваме на СП Колумни Слајдер

(КОЛУМНА)НОВА ЕПИЗОДА ВО СЕРИЈАЛОТ НА МОИТЕ ЉУБОВНИ ЈАДОВИ: Која е етиката на однесување на прв состанок?

Марија Гегоска
Излегов на состанок пред некое време за кој верувам дека беше трауматско искуство за мене. Од старт одењето на рандеву со странец е непријатна ситуација....
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Колумни Слајдер

НА ДВА УМА: Дали треба да ја чекам љубовта или да ѝ дозволам на Фата да ми ја најде?

Марија Гегоска
На сметка на мојата младост сум суштински отворена со луѓето кои ќе ги означам како „удобни“. Такви „удобни“ ги означив моите драги колешки во редакција....
Ви препорачуваме на СП Женски печат Колумни Слајдер

ВЕДРАНА РУДАН ЗА МАЈЧИНСТВОТО: Секоја жена откако ќе роди станува будала преку ноќ

И. Т.
Хрватската писателка Ведрана Рудан објави колумна на својот блог во која зборува за љубовта на мајките кон своите деца. Брутално искрена, без влакна на јазикот....
Женски печат Колумни Слајдер

ВЕДРАНА РУДАН СО НОВА ПОТРЕСНА КОЛУМНА: Лет над кукавичкото гнездо

И. Т.
Ведрана Рудан е хрватска писателка, колумнистка и активистка за човекови права. Имајќи предвид дека е позната по својот непристрасен и сочен јазик, тоа што таа...
Ви Препорачуваме Женски печат Колумни Слајдер

КОКОДАКАЊЕ: Да се биде влакнест или не? Прашањето е сега!

Марија Гегоска
Додека се дробиме под тешките стандарди за убавина, самиот Атлас што не може на грб да ги доноси, ми се плетка во главата постојано една...
Uncategorized

КАКО ОД БАЈКА: Ваши пролетни фотографии од Македонија кои ги репостиравме на нашиот инстаграм-профил

Igor
Заследете го нашиот инстаграм-профил и тагнете не за да ги споделиме сите незабележани убавини на Републиката! Охрид, @j0vanoski View this post on Instagram ?? ?...