10.8 C
Скопје
08:52 - 27 февруари, 2024

Ознака : Елизабета Ѓоргиевска

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Елизабета Ѓоргиевска во друштво на Натали Портман: „Ние, жените, водиме битки на неколку фронтови“

Еспресо
Првата дама Елизабета Ѓоргиевска на социјалните мрежи сподели момент од средбата со глумицата Натали Портман која се случи во рамките на 78. Генералното собрание на...
ЕспресоСлајдер

Првата дама во битка против родовиот јаз и дискриминација – трудот на жените не се вреднува!

Еспресо
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска, се обрати на конференцијата „Родова еднаквост на работното место“, што денеска се одржа во Кабинетот на претседателот. Според Ѓоргиевска, досегашните...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдер

(ФОТО) БЕСПРЕКОРНА ЕЛЕГАНЦИЈА: Нашата прва дама, Елизабета Ѓоргиевска совршено стилизирана во Дубаи

М.Р.
Нашата прва дама, Елизабета Ѓоргиевска повторно совршено стилизирана го привлече нашето внимание. Госпоѓа Ѓоргиевска моментално престојува во Дубаи по повод Павилјонот за жени ЕКСПО 2020,...
Ви препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЕЛЕГАНЦИЈА ВО ДВИЖЕЊЕ: Нашата прва дама воодушеви со модниот избор

Ирена Трајкова
Со гордост можеме да кажеме дека ја имаме најубаво облечената прва дама во светот. Нашата прва дама, Елизабета Ѓоргиевска со својата достоинствена елегнција, секогаш во...