5.8 C
Скопје
21:00 - 6 декември, 2023

(Фото) Елизабета Ѓоргиевска во друштво на Натали Портман: „Ние, жените, водиме битки на неколку фронтови“

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска на социјалните мрежи сподели момент од средбата со глумицата Натали Портман која се случи во рамките на 78. Генералното собрание на Обединетите нации.

На средбата Ѓоргиевска и Портман размениле мислења за елиминирање на насилството против жените.

„Имав прилика да разговарам со Натали Портман, актерка и застапничка за елиминирање на насилството врз жените и девојките, која посветува голем дел од своето време за поддршка на оваа наша заедничка кауза.
Ние, жените водиме битки на неколку фронтови, образование, репродуктивно здравје, економска независност, еднакви плати итн., затоа што напредок на жени насекаде, ќе значи и напредокот на државите, вклучително и нашата“ – напиша Ѓорѓиевска на својот Инстаграм профил.

За оваа прилига сопругата на претседателот Пендаровски одбра црвена модна комбинација.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....