14:58 - 19 април, 2024

Ознака : Благојче Трајковски

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

ИМАМЕ ЛИ НОВ БАЛКАНСКИ ХИТ? „ВУЛКАН“ – нова инструменталка на Благојче Трајковски, Џамбо Агушев и Ангел Демирев

jasmina.kantardzieva
Инструменталната композиција „Вулкан“, дело на кларинетистот Благојче Трајковски, каде што солистички заедно го изведуваат со трубачот Џамбо Агушев и светски познатиот гитарист од Бугарија Ангел...
БалканНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) „СОН“ Е СПОЈ НА БАЛКАНСКА МУЗИЧКА ТРАДИЦИЈА

Еспресо
Колорит на бои и на силни емоции за Балканска музичка традиција, вака се опишува соработката за новата инструментална композиција со видео запис на македонскиот  кларинетист...