3.8 C
Скопје
04:55 - 21 април, 2024

Ознака : вулкан

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Неверојатна глетка: Ерупција на вулканот Семеру во Индонезија, се разгледува можноста од ризик од цунами

Еспресо
Ерупција на вулканот Семеру се случи во индонезиската провинција Источна Јава (остров Јава) денес, на 4 декември. Вулканот исфрлил огромна количина пепел и чад на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

ИМАМЕ ЛИ НОВ БАЛКАНСКИ ХИТ? „ВУЛКАН“ – нова инструменталка на Благојче Трајковски, Џамбо Агушев и Ангел Демирев

jasmina.kantardzieva
Инструменталната композиција „Вулкан“, дело на кларинетистот Благојче Трајковски, каде што солистички заедно го изведуваат со трубачот Џамбо Агушев и светски познатиот гитарист од Бугарија Ангел...