3.8 C
Скопје
04:54 - 21 април, 2024

Ознака : Џамбо Агушев

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

ИМАМЕ ЛИ НОВ БАЛКАНСКИ ХИТ? „ВУЛКАН“ – нова инструменталка на Благојче Трајковски, Џамбо Агушев и Ангел Демирев

jasmina.kantardzieva
Инструменталната композиција „Вулкан“, дело на кларинетистот Благојче Трајковски, каде што солистички заедно го изведуваат со трубачот Џамбо Агушев и светски познатиот гитарист од Бугарија Ангел...