13.8 C
Скопје
13:16 - 19 април, 2024

Ознака : ерупција

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Неверојатна глетка: Ерупција на вулканот Семеру во Индонезија, се разгледува можноста од ризик од цунами

Еспресо
Ерупција на вулканот Семеру се случи во индонезиската провинција Источна Јава (остров Јава) денес, на 4 декември. Вулканот исфрлил огромна количина пепел и чад на...