23.8 C
Скопје
12:08 - 14 април, 2024

Ознака : аланис морисет

СветСлајдерСцена

Аланис Морисет: Ми требаа години и години терапија за да си признаам дека сум жртва на злоставување

И. Т.
Документарецот кој ќе ја прикаже транзицијата на пејачката од танцувачка поп сензација во Канада до успешна музичарка во Лос Анџелес. Премиерата на филмот е закажана...
ЛајфстајлСцена

ВО СЕНКА НА СЛАВНИТЕ: Овие холивудски ѕвезди имаат браќа или сестри близнаци

Igor
Додека тие „жарат“ низ Холивуд, нивните браќа и сестри живеат доста повлечен и различен живот, во однос на своите популарни роднини. Некои од нив, како...
ЛајфстајлСцена

Се бореше со ПОСТПОРОДИЛНА ДЕПРЕСИЈА, а сега пејачката го доби третото дете

Igor
Аланис Морисет порано годинава објави дека е бремена по третпат и тоа откако во 2017 се избори со тешката постпородилна депресија. Во тоа време, преку...
ЛајфстајлСцена

Пејачката Аланис Морисет повторно бремена

Igor
Аланис Морисет веќе двапати се оствари како мајка, а неодамна преку Инстаграм објави дека е бремена со нејзиното трето дете. Таа објавила фотографија како снима...