Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката?

Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точката која е многу полесно да ја најдете отколку што мислите.

П точката е ерогена зона на телото на мажот. Во неа се наоѓаат нервните завршетоци кои даваат максимално чувство на задоволство кога ќе ги стимулирате. Се наоѓа на 2,5 до 5 центиметри во анусот.

„Се наоѓа внатре во анусот и кон стомакот“ – изјавила сексологот и доктор Мишел Марс.

И покрај популарните уверувања, не морате да влезете внатре во анусот за да доживеете оргазам на П точка. Машката простата е ултимативно копче кое треба да го притиснете за да го воодушевите мажот во кревет.

За оние похрабрите, може да го ставите прстот внатре во анусот кај вашиот партнер, но бидете сигурни дека вашите нокти се исечени. Ќе ви биде многу полесно доколку користите лубрикант.

Слични објави

Најсексипилната жена на денешницата: Два пати годишно се тестира за ХИВ, сега ШОКИРАШЕ со новата одлука!

Igor

Се бакнуваа, се тегнеа за уши и што ли уште не: Саша Ковачевиќ на јавно место разменува нежности со девојка му Зорана (ФОТО)

Igor

Најубавата турска двојка доби принова, еве како се вика бебето!

Igor

Дуа Липа ja честиташе независност на Косово, па Србите ја „нападнаа“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Принцот Вилијам по посетата на гробот на мајка си завршил во болница – Доживеал паничен напад, па колабирал!

Еспресо

Совршено за неделен ручек: Пол­нет стек со шунка и кашкавал

Igor

Остави Коментар

4 × пет =

Слични објави

Лејди Гага во танга се шеташе на тераса: Папараците имаа што да „фатат“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor

За инспирација и за одважност: Ова е најубавата боја за коса на сезоната, и Клеопатра ја обожавала (ФОТО)

Igor

Вистината за нивната љубов: Анастасија Ражнатовиќ откри зошто не споделува фотографии со момчето Ѓорѓе

Еспресо

Го најавуваа како следниот Дикаприо или Мет Дејмон, а тој само „исчезна“

Еспресо

Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Еспресо