34.8 C
Скопје
16:00 - 24 јуни, 2024

Тешката судбина на холивудската актерка: Мајка и го убила татко и, до 11 години немала заби, а сега синот го одгледува како ќерка

Холивудската актерка Шарлиз Терон денес го слави 44 роденден, а нејзиниот живот можеме да кажеме дека не ја мазел воопшто. Шарлиз израснала покрај насилен татко, кој имал проблеми со алкохолот. Нејзината мајка Герда го убила во самоодбрана.

– Тогаш се преправав дека тоа не се случило, бидејќи не сакав да зборувам за тоа. На луѓето им кажував дека татко ми починал во сообраќајна несреќа. Кој би сакал да раскажува таква приказна? Никој не знае како да реагира кога ќе ми кажеш дека твојот татко бил алкохоличар кој го убила твојата мајка. Не сакав да ме гледаат како жртва, изјавила Терон.

Нејзиниот татко еден ден се вратил во домот пијан и започнал да пука во собата на Шарлиз. Нејзината мајка Герда, во страв за својот и животот на ќерката, му ја одземала пушката и го убила. Била ослободена од обвинението бидејќи било утврдено дека станувало збор за самоодбрана.

Шарлиз исто така како мала боледувала од жолтица, а до 11 години немала ниту еден заб.

Таа за улогата на серискиот убиец Ејлин Вурнос во филмот „Чудовиште“ се здебели 13 килограми, носеше протеза, косата и беше изретчена, а кожата истетовирана со проѕирно масло за да изгледа „оштетено“ од времето.

Таа неодамна откри дека својот седумгодишен посвоен син Џексон го одгледува како девојче.

– Ете, и јас мислев дека е момче. Додека таа не ме погледна на три години и ми кажа: Не сум момче!, раскажува актерката која додаде дека тоа го почитува и никогаш нема да се меша во животот на ќерката.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо

Депресивна изјава на Јелена Карлеуша: „Можеби еден ден само нема да се појавам…“

еспресо
Се вчитува....