21.8 C
Скопје
04:09 - 15 јули, 2024

Категорија: Сцена

ЛајфстајлСцена

Познато под кој реден број ќе настапи Тамара во Тел Авив

Igor
Нашата претставничка на Евровизија ќе настапи во втората полуфинална вечер, на 16 мај, под реден број 17. Во истата полуфинална вечер се Ерменија, Ирска, Молдавија,...
Сцена

Најпопуларни модни додатоци за пролет 2019

Igor
Модните додатоци некогаш може да одиграат многу поголема улога во целокупниот изглед, отколку самата облека. Навистина е предизвик да се направи совршената комбинација на облека,...
ЛајфстајлСцена

Зорица Брунцлик стана баба, доби внука

Igor
Ќерката на фолк-ѕвездата Зорица Брунцлик, Злата, и нејзиниот сопруг Милош станаа родители. Ќерката на Зорица доби ќерка, а парот одлучил дека бебето ќе добие старо...
СценаХороскоп

Дневен хороскоп за 5 април 2019, петок

Igor
ОВЕН РАБОТА: Полни сте со ентузијазам, уживајте во пријатните моменти и целиот ден искористете го за разговори со пријателите и блиските. ЉУБОВ: Насочете се кон...
ЛајфстајлСцена

Северина на премиерата на „Игра на тронови“

Igor
Балканската музичка ѕвезда заедно со нејзиниот сопруг Игор беа на премиерата на првата епизода од „Игра на тронови“. Таму Северина се запозна со голем дел...
ЛајфстајлСцена

Музичката дива е милионерка, а нејзиниот татко едвај врзува крај со крај

Igor
Ја напуштил кога имала само три години, а од кавгата во 2011 година ги заладија односите. Богатството на британската пејачка Адел се проценува на речиси...
ЛајфстајлСцена

Борис Новковиќ доби ќерка со 26-годишната Ирис

Igor
Борис Новковиќ е 25 години постар од својата партнерка Ирис, која има 26 години и студира моден дизајн. Тие станаа родители на девојче, кое доби...
СценаХороскоп

Хороскопски знак чии претставници се најпозитивните луѓе

Igor
Секој хороскопски знак има свои позитивни и негативни страни, но на точно еден знак негативностите се речиси занемарливи на сметка на добрите страни. Стрелците се...
СценаХороскоп

Дневен хороскоп за 4 април 2019, четврток

Igor
ОВЕН РАБОТА: Интуитивните сигнали ве предупредуваат на потенцијалната опасност, затоа бидете внимателни во друштво на непознатите соработници ЉУБОВ: Чувствувате емотивен немир. Имате чувство дека сте...