21.8 C
Скопје
20:18 - 15 април, 2024

Тамара се разведува – „Хана и Дарен ми се најважни, сакам да останат заштитени“

Да, вистина е дека се разделуваме со Мачка, но ние и понатаму ќе продолжиме да контактираме редовно. Ние имаме две деца и секако дека тие ќе можат да растат и да го поминуваат времето со својот татко, изјави пејачката Тамара Тодевска за порталот Репортер.

Пејачката беше во брак седум години со Александар.

– За мене најважни се децата и моја желба е тие да останат заштитени. Ги разбирам медиумите дека  сакаат да ја објават веста, но сега ми се најважни децата кои треба да останат настрана од оваа приказна. И Хана и Дарен одат на училиште, веќе не се мали, па затоа со Мачка имаме одговорност да ги заштитиме – рече Тамара за Репортер.

Последната споделена фотографија од популарната двојка беше од нивната годишнина од брак.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....