„Јадица“ позата е новата жешка поза која паровите ги носи до “лудило“ и најмногу им ласка на мажите

Сите имаме некоја своја омилена секс поза кога станува збор за сексуалниот однос

Сепак, добро е одвреме-навреме да внесеме некои новини во сексуалниот живот, а новата поза може и тоа како да го „зачини“ нашиот интимен живот.

Позата наречена „јадица“ може да биде вистинско освежување за вас и за вашиот партнер.

Добрата вест е тоа што не се потребни многу акробации и многу потсетува на добро познатата стара мисионерска поза.

Многу од паровите изјавиле дека оваа поза е една од омилените пози затоа што му ласка на величината на машкиот полов орган.

Трејси Кокс експертката за сексуални односи објаснува како оваа поза треба да изгледа:

„Мажот се наоѓа над жената која лежи на грб. Тогаш доаѓа прашањето зошто оваа поза се нарекува “јадица“. Нозете на жената се свиени во колената и подигнати се на рамениците на партнерот. “

Уживајте!!!

Покрај оваа поза, паровите често како свои омилени пози ги издвојуваат мисионерската и доги позата.

Слични објави

Актерот Арнолд Шварценегер беше итно пренесен во болница, по што се огласи на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски

Бебе Реџа со порака: МОЈА ВАГИНА, МОЈ ИЗБОР

Igor

Го прекинал настапот во живо за да го спаси животот на обожавателка која сакала да се самоубие

Еспресо

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЖЕДНИ ЗА ОДМАЗДА: Обидете се да не им згрешите на овие три хороскопски знаци

Igor

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

тринаесет − осум =

Слични објави

Пробајте ги уште денес – 5 НАЈТЕШКИ секс пози кои ќе ве препородат

Igor

Лукас објавува романтични фотки од одморот со новата девојка (ФОТО)

Igor

Рита Ора облече црвен џемпер со дупки, а под него… (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша со своја страна на приказната: Сè е лага!

Igor

Мини клуб сендвичиња со путер од кикирики, џем и банана (РЕЦЕПТ)

Igor

Што да направите за да спречите ТОЈ да ве изневери

Igor