БОЛЕСТА СЕ ПРОМЕНИЛА: Познатата пејачка откри ЗОШТО НЕ можела да се ОСТВАРИ КАКО МАЈКА!

Познатата австралиска пејачка Кајли Миног конечно отворено проговори за својата борба со ракот на дојка, признавајќи дека токму таа болест ја спречила да има деца.

Слатката Миног се присети на 2005 година кога и беше дијагноситициран канцер, и објасни како тоа влијаело на основањето на семејство во нејзиниот случај.

„Имав 36 години кога ја добив дијагнозата. Реално, тогаш веќе бев во втората половина од животот“, изјави Кајли па додаде:

View this post on Instagram

🤚🏻

A post shared by Kylie Minogue (@kylieminogue) on

„Во тој период децата воопшто не беа на мојот дневен ред, но болеста се промени“.

Пејачката коментираше и за можноста сега да стане мајка:

„Очигледно е дека не сакам премногу да мислам за тоа, но да, се прашувам како би било. Сите велат дека постојат многу опции, но не знам“.

Таа истакна и дека жали за некои работи во животот, но се труди да има позитивен став кон животот.

„Сега имам 50 години и многу сум поопуштена во животот. Не можам да кажам дека не се каам за некои работи, но можам да кажам дека би ми било тешко да продолжам понатаму доколку нешто класифицирам како каење, така што сега морам филозофски да бидам настроена колку што можам повеќе. Морате да прифатите каде сте и да продолжите понатаму од таа точка“, објасни музичката дива.

View this post on Instagram

🎨👩🏼📱

A post shared by Kylie Minogue (@kylieminogue) on

Таа изјави и дека најмногу жали за тоа што се лажела сама себе кога станува збор за љубовните односи. Ова е целосно разбирливо, со оглед на тоа дека јавноста е добро упатена во нејзините врски кои завршија многу бурно и главно таа беше онаа која е измамена и оставена.

Но, Кајли истакна дека никогаш не престанала да верува во љубовта, а наградата за тоа стигнала во вид на нејзината романса со 45 годишниот Пол Соломонс, креативниот директор на британското издание на магазинот “GQ”.

Слични објави

„Ми јадеше од рацете…“ Непријатни детали од врската на Вуди Ален и посвоената ќерка на неговата поранешна љубов

Еспресо

ФОТО: Магија низ фотографии – Француско гратче кое се претвора во божиќна бајка во текот на декември!

Еспресо

Разговор со Магдалена Алексовска, музичка ѕвезда во подем: Главна опсесија ми е мјузиклот!

Милена Ризовска

Пејачката Едита позираше на бензинска во провокативен краток фустан! (ФОТО)

Еспресо

Што прават ПАРИТЕ И СЛАВАТА? На сликите се ИСТИТЕ ЖЕНИ, со разлика од осум години (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Емина Јаховиќ (Emina Jahović) променила 30 дадилки за нејзините синови, бидејќи ниту една од нив не ѝ се допаднала!

Васко Спасоски

Остави Коментар

седумнаесет + седумнаесет =

Слични објави

СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ГО ЗАГУБИ ВИДОТ: Мел Б префрлена во болница!

Igor

Ѝ годи животот во Америка: Марија Шерифовиќ живее во стан од 300.000 долари

Igor

Скопската барбика се маскираше, но погледите одат на друго место! (ФОТО)

Еспресо

Дали на мажите навистина им се допаѓа секси долната облека?

Igor

По пастрамајлиите, градот Штип може да се пофали и со Марија – најубавата девојка во овој град! (ФОТО)

Igor

„My heart will go on“: Химна на љубовта која Селин Дион не сакаше да ја отпее! (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian