Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Најчесто, ако во односот со партнерот постојат слични несогласувања, тогаш нивниот заеднички живот е осуден на пропаст. Секако, паровите често се среќаваат со проблеми и конфликти, а токму тие разидувања можат да бидат последната капка во чашата.

Токму овие 4 знаци покажуваат дека најверојатно наскоро ќе се разделите…

Ве критикуваат вас, а не вашите постапки

Ова е неконструктивна критика од партнерот. Во овој случај, сопругот или сопругата се лути на карактерните особини и личноста на партнерот. Сето тоа може да се сведе на фразите „ти никогаш…”, „зошто си таков (а јас)…”, „ти секогаш…” итн. Притоа, доколку нешто не оди според планот, виновникот за проблемите не се околностите во кои сте се нашле, туку сопругот или сопругата.

Нападот е најдобра одбрана

Еден од партнерите постојано мисли дека од него другиот е постојано незадоволен и дека постојано го критикува? Во овој случај тој пробува да ги оправда своите постапки или на критиката одговара со критика. Како резултат се јавуваат бескрајни обвинувања помеѓу партнерите.

Презир

Почитувањето е основа на сите добри односи, без оглед дали станува збор за брак или врска. Непочитувањето и презирот се убијци на бракот. Ако партнерот јавно ја исмева својата друга половина или си дозволува да користи навредлив сарказам и разни надимаци, тогаш треба сериозно да се замислите за ваквата ситуација.

Бегање од конфликти

Ако личноста се повлекла во себе и не сака да разговара, најдобро решение е да и се даде време да размисли во мир и тишина. Тоа воопшто не значи дека партнерот не сака да разговара со вас. Едноставно понекогаш на човекот му е потребно да биде сам за да сфати што се случува

Слични објави

Симпатична фотографија од детството: Знаете ли која пејачка станува збор? (ФОТО)

Васко Спасоски

Српската манекенка ужива во животот со арапскиот бизнисмен! (ФОТО)

Еспресо

Најсилниот афродизијак: Ќе станете „љубовна машина“ кога ќе го изедете ова

Igor

Нова романтична песна ни доаѓа од „работилницата“ на тандемот Драган Спасов – Дац и Александар Митевски (ВИДЕО)

Еспресо

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Еспресо

Селфи по породување кое стана хит, ќе ви стане јасно кога ќе ја видите целата слика (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × три =

Слични објави

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо

Сексуалните апетити на најпосакуваните жени во светот 2: Катарина Велика се сетила на 16.527 љубовници

Слободен печат

Незаинтересираните мажи се најпривлечни за жените

Igor

Прашања кои треба да си ги поставите пред да кажете „ТЕ САКАМ!“

Igor

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо

Антониа Гиговска облече голема зимска јакна, но заборави да си стави градник! (ФОТО)

Васко Спасоски