Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Принцот Хари наводно доживеал нервен слом во текот на престојот во Канада, јавуваат американските медиуми. 

Според изворите, принцот не можел повеќе да го поднесе притисокот кој кралските должности му го наметнувале на семејството, поради што наводно здравјето сериозно му било нарушено, па така тој неколку недели посетувал психијатар, а за сето тоа обвинета е Меган Маркл.

Американскиот таблоид „Globe“ објави вест дека член на британското кралско семејство доживеал „таен ментален слом“ за време на одморот и Божиќните празници.

instagram

„Принцот едноставно повеќе не можеше да гледа колку лошо се справува неговата сопруга со улогата на аристократка. Стравуваше дека Меган ќе го остави и ќе го земе нивниот син Арчи со себе. Сите тие околности си го земаа својот данок и во еден момент тој „пукна“, поради што со недели беше на терапија кај психијатар кој го посетуваше во вилата во Канада, за време на божиќните празници“, открил непознат извор, велејќи дека Меган тоа го искористила и го советувала дека ќе бидат многу посреќни, доколку едноставно, се откажат од кралските должности и се отселат од Велика Британија.

Други медиуми тврдат дека веста е лажна и го осудија овој чекор со кој очигледно намерата била да им се нанесе штета на Хари и Меган.

Слични објави

Карлеуша шеташе чанта од 6.000 евра, подарок од Огнен Вранеш (ФОТО)

Igor

За жените со светол тен: Како да нанесете бронзер?

Igor

Смешната страна на хороскопските знаци

Igor

Совети за совршен изглед на нозете (ФОТО)

Igor

ГОДИНИТЕ НЕ Ѝ МОЖАТ НИШТО: Лиз Харли гола во базен (ФОТО)

Igor

Славниот пејач Сем Смит со необична желба до фановите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

пет + 11 =

Слични објави

Скандал пред изборот за песна за Евровизија во Србија: Европа на нозе поради српската пејачка, не престануваат да ја напаѓаат

Еспресо

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Еспресо

Хари повторно на удар на медиумите: Меган му зборува, тој ја игнорира (ВИДЕО)

Igor

Џони Штулиќ: Не ми недостига Југославија, подобро ќе беше да се занимавав со бадминтон

Еспресо

НЕМА СЛУЧАЈНОСТИ: Пазете се од оние кои обожаваат џин-тоник

Igor

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Еспресо