Како најлесно да ја исчистите вашата микробранова со помош на лимон?

Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите? Тогаш одговорот лежи во чудесниот лимон. Се што ви треба е половина лимон и 300 милилитри вода, а постапката е многу едноставна.

1. Во еден сад ставете ја водата и исцедете половина лимон и додадете го и самиот лимон. Убаво измешајте.

2. Потоа садот ставете го во микробрановата печка и пуштете ја на најсилно.

3. Наместете ја да работи 5-10 минути.

Откако ќе пројде времето, ќе забележите дека благодарение на пареата, мрснотијата од ѕидовите на микробрановата е стопена. Потоа, земете памучна крпа и целосно пребришете ја внатрешноста на микробрановата печка. Брзо, лесно и едноставно, веќе имате комплетно чиста микробранова печка, која притоа има и освежителен лимонов мирис.

Слични објави

Меланија Трамп во плиш штикли: Заблеска само како што таа знае! (ФОТО)

Слободен печат

Без хемикалии: Супер трик со чија помош вашата рерна ќе блеска (ВИДЕО)

Igor

И Роналдо го спушташе погледот: Никол и неговата вереница во војна со деколтеата (ФОТО)

Igor

Дрвена, пластична или од бамбус: Која кујнска даска е најдобра?

Igor

Кралицата Ранија од Јордан повторно во поволна комбинација која ги засени дури и најскапите фустани! (ФОТО)

Слободен Печат

Најголеми љубови: Љубовниот триаголник на Бајрон со неговата полусестра Августина и грофицата Тереза Гвичоли

Еспресо

Остави Коментар

тринаесет − 1 =

Слични објави

Паметно огледало кое анализира што ѝ треба на вашата кожа (ВИДЕО)

Слободен Печат

Маркантни и шармантни: Шарлиз Терон, Никол Кидман и Марго Роби заблескаа на промоцијата (ФОТО)

Слободен печат

Жена на годината: Прекрасниот говор на Зендаја кој ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Слободен Печат

Без шминка, без фризура и во пижами: Ретко може да ја видите Џеј Ло во вакво издание (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина Јаховиќ по раскинувањето со турскиот милјардер, потполно го промени имиџот (ФОТО)

Слободен печат

БРУТАЛНО СЕКСИ: Манекенката Цеце Орешкова позира во црна проѕирна кошулa под која нема градник! (ФОТО)

Слободен печат