19.8 C
Скопје
05:04 - 20 јули, 2024

Дами, овие прашања никако не му ги поставувајте на партнерот

Многумина се прашуваат што да направат за да ја одржат врската, но мал е бројот на луѓето кои се прашуваат кои постапки можат да внесат немир во односот…

„Да мораш да бираш меѓу пиво со другарите и вечера со мене, што би избрал?“

„Како би реагирал кога би те изневерила?“

„Мислиш ли дека би се сретнале доколку сме родени во две различни земји?“

„Што најмногу сакаш кај мене, и што би направил за мене?“

Ова се само некои од прашањата кои мажите не сакаат да ги слушнат, а жените обожуваат да ги постават.

Припадниците на нежниот пол на овој начин сакаат да се уверат во љубовта на партнерот, но мажите во ситуацијата кога на сцена ќе стапат хипотетички прашања се чувствуваат непријатно. Свесни се дека се на тест, ќе се трудат да го дадат најдобриот можен одговор, што може да потрае.

И додека тој размислува, таа се нервира прашувајќи се дали е толку тешко да се даде одговор.

Ако не сакате да го доведувате партнерот во непријатна ситуација, не поставувајте му ги често овие прашања, советуваат експертите за врска.

Кога, сепак, ќе го направите тоа, немојте да го осудувате поради одговорот, дури и кога тој нема да ви се допаѓа. Така тој ќе стекне сигурност, па следниот пат може да биде поотворен и поподготвен за овој вид на разговор.

Слични објави

(Фото) Џенифер Анистон и Рис Витерспун критикувани за „брчките и порите“: Демек без шминка, а фотошопирани

еспресо

(Фото) Секси и на 52 години: Нина Бадриќ го покажа згодното тело на Миконос

Еспресо

Колку заработува Јована Јеремиќ за еден час: Повеќе од просечна македонска плата

еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ јаде палачинки и не дише! Неговата сопруга го снимила и го осудила за тоа што го направил

Еспресо

Дојде дури од Москва да го крсти внукот на Цеца Ражнатовиќ: Владика, епископ и кум од Кипар

еспресо

(Видео) Ален Исламовиќ во инвалидска количка: Но и тоа не го спречува да настапи на сцена

еспресо
Се вчитува....