Дами, овие прашања никако не му ги поставувајте на партнерот

Многумина се прашуваат што да направат за да ја одржат врската, но мал е бројот на луѓето кои се прашуваат кои постапки можат да внесат немир во односот…

„Да мораш да бираш меѓу пиво со другарите и вечера со мене, што би избрал?“

„Како би реагирал кога би те изневерила?“

„Мислиш ли дека би се сретнале доколку сме родени во две различни земји?“

„Што најмногу сакаш кај мене, и што би направил за мене?“

Ова се само некои од прашањата кои мажите не сакаат да ги слушнат, а жените обожуваат да ги постават.

Припадниците на нежниот пол на овој начин сакаат да се уверат во љубовта на партнерот, но мажите во ситуацијата кога на сцена ќе стапат хипотетички прашања се чувствуваат непријатно. Свесни се дека се на тест, ќе се трудат да го дадат најдобриот можен одговор, што може да потрае.

И додека тој размислува, таа се нервира прашувајќи се дали е толку тешко да се даде одговор.

Ако не сакате да го доведувате партнерот во непријатна ситуација, не поставувајте му ги често овие прашања, советуваат експертите за врска.

Кога, сепак, ќе го направите тоа, немојте да го осудувате поради одговорот, дури и кога тој нема да ви се допаѓа. Така тој ќе стекне сигурност, па следниот пат може да биде поотворен и поподготвен за овој вид на разговор.

Слични објави

Британскиот принц ме присили на секс кога имав 17 години, неговата пот течеше по мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

Смело, откачено, холивудски! Најинтересните фустани по кои ќе ја памтиме 2019 година (ФОТО)

Теодора Циклевска

Кое е значењето на денешниот празник Цветници според православието?

Igor

Пет производи што смеете да ги јадете и пиете на полноќ

Еспресо

Ивана Кнол во проѕирна долна облека ги „распамети“ фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Зимски десерт со јаболка и чоколада

Igor

Остави Коментар

петнаесет − пет =

Слични објави

Сите зборуваат за стајлингот на Колинда Грабар: Ја ископирала Меланија Трамп од глава до пети!

Слободен печат

Сите зборуваат за црниот фустан на кралицата Летиција: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат

Два дена спиела во автомобил пред куќата на Саша Поповиќ: Ива во минијатурно бикини го чекала да излезе без Сузана, но се случило… (ФОТО)

Слободен печат

Скопската старлета Драгана Спасовска го запозна најславниот готвач во светот – Нусрет!

Слободен печат

Неколку трикови за беспрекорно бели алишта

Igor

Северина подготви жалба на пресудата: Судот не го праша детето

Слободен печат