14:10 - 19 април, 2024

Ознака : Златна Бубамара

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Гледачите ги наполнија батериите ама и очите: Златна бубамара по 26 пат ги собра најпопуларните

Еспресо
Вчеравечер во арената „Борис Трајковски“ се случуваше 26. Златна бубамара на популарноста, под слоганот „Да наполниме батерии во скапа тарифа“. Како и секоја година во ова...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Златна бубамара ветува незаборавно шоу во „време на енергетска, инфлaциска, морална и духовна криза“

Еспресо
Златна бубамара на популарноста ќе се одржи на 16 март во арената „Борис Трајковски“. По минатогодишната 25. Златна бубамара, со која се одбележа сребрен јубилеј,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски
Ако некој ги заслужува сите аплаузи, тоа е дефинитивно „Златна Бубамара“, бидејќи е единствената манифестација која веќе 23 години успешно опстојува, без разлика какви политички...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Синоќа во спорскиот центар „А1 Арена“ се одржа 23. издание на „Златна Бубамара“ во организација на Ранко Петровиќ и радио „Бубамара“. И ова издание беше...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Ексклузивни фотографии од „Златна бубамара“ – Погледнете како е вечерва во „А1 Арената“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Во моментов во нашата најголема спортска сала „А1 Арена“ се одржува 23. по ред издание на Златна бубамара на популарноста под слоганот „Нема правда, има...