14:57 - 19 април, 2024

Ознака : животно дело

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Еспресо
Кавалџијата Ангеле Димовски, еден од најпознатите во традицијата на македонската музика, е овогодишен добитник на Златна бубамара за животно дело. Роден е во 1948 во...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Igor
Актерот Роберт де Ниро се смета за еден од најдобрите во неговата генерација. Добитникот на Оскар и многу други награди, ќе прими награда за животно...