Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Актерот Роберт де Ниро се смета за еден од најдобрите во неговата генерација.

Добитникот на Оскар и многу други награди, ќе прими награда за животно дело на почетокот од наредната година. Тоа било одлучено од страна на познатата организација Screen Actors Guild.

„Член сум на оваа унија повеќе од 50 години. Огромна е честа да се прими оваа награда од SAG-AFTRE“, рекол де Ниро во службена изјава. Оваа награда се доделува на актерите кои се олицетворение на „најдобрите идеали од актерската професија“. Секоја година добитникот го бираат 160 илјади членови на унијата.

Претходни добитници се Елизабет Тејлор, Роберт Редфорд, Кирк Даглас, Морган Фримен, Клинт Иствуд и други.

Исто така и поранешниот американски претседател и актер Роналд Реган, два пати бил претседател на Screen Actors Guilda.

Слични објави

„Медена земја“ влезе во трката за Оскар

Слободен печат

Џенифер Хадсон маестрална како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Еспресо

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Igor

Кајли Џенер ги објави своите голи фотки од Плејбој: „Од ова може да се умре!“ (ФОТО)

Igor

20 лесни начини за чистење на вашиот дом во само неколку минути (ВИДЕО)

Igor

Мишел Фајфер е 25 години во брак со овој човек: Сите други би побегнале, но тој останал покрај неа! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 16 =

Слични објави

И нема рамна: Беспрекорното издание на Меланија Трамп! (ФОТО)

Igor

Некогашниот секс-симбол поради операциите и болеста го смени личниот опис! (ФОТО)

Igor

Џенифер Лопез: Тажна сум и срцето ми е скршено (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Скопје за старт на европската турнеја на DERUN

Васко Спасоски

Вака изгледа кога СЕВЕРИНА ќе ги здружи силите со својот СВЕКОР (ВИДЕО)

Igor

ТУНА вистинскa секси ЦРВЕНКАПА, но кој е ВОЛКОТ? (ФОТО)

Igor