10.8 C
Скопје
02:51 - 28 февруари, 2024

Ознака : ангеле димовски

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Еспресо
Кавалџијата Ангеле Димовски, еден од најпознатите во традицијата на македонската музика, е овогодишен добитник на Златна бубамара за животно дело. Роден е во 1948 во...