18.8 C
Скопје
06:26 - 13 јуни, 2024

Ознака : кавалџија

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Еспресо
Кавалџијата Ангеле Димовски, еден од најпознатите во традицијата на македонската музика, е овогодишен добитник на Златна бубамара за животно дело. Роден е во 1948 во...