Ознака : уапсен

Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Раперот Раста останува во притвор уште 30 дена: Погледнете колку години може да лежи во затвор!

Васко Спасоски
Судот во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на популарниот рапер Стефан Ѓуриќ – Раста, кој на почетокот на октомври беше уапсен...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Познатиот рапер Раста денеска уапсен во Белград?

Васко Спасоски
Познатиот рапер Стефан Џуриќ  – Раста наводно денеска е уапсен во Белграад – дознава „Објектив.рс“. Како што наведува овој српски портал, тој е уапсен со...