16.8 C
Скопје
04:19 - 20 мај, 2024

Ознака : теја дора

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Само од овие 6 земји Србија доби поени од гласовите на публиката на Евровизија: На листата покрај Хрватска и Албанија

Еспресо
Победата на Евровизија ја освоија Швајцарија и Немо Метлер со песната „The Code“, додека Србија заврши на 17. место со песната „Рамонда“ во изведба на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Прва проба на Теја Дора на Евровизија: Вака ќе изгледа сценскиот настап на српската претставничка

еспресо
Пејачката Теја Дора со својот тим замина во Малме, каде ќе ја претставува Србија на натпреварот за „Песна на Евровизија 2024“. Марија Шерифовиќ ја испрати...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Главниот кореограф на Теја Дора откри сѐ за пејачката, откако беше исфрлен од тимот: Не ми одговара на пораките

Еспресо
Кореографот Ален Шесартиќ беше дел од тимот кој работеше на настапот на Теја Дора на Евровизија 2024. Сепак, неговото име беше отстрането од листата, а...
БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Песната на Теја Дора „Рамонда“ препеана на шпански: „Звучи маестрално“

еспресо
По Беовизија, одлучено е Србија оваа година на Евровизија да ја претставува Теја Дора со песната „Рамонда“ – која беше претставена и во Европа. И...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Се создаваат кланови, тоа е недозволиво!“: Цеца ја коментираше победата на Теја Дора, па откри дали Анастасија и Вељко се скарани

Еспресо
Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ им замери на обожавателите на Анѓела Игњатовиќ Бресквица и Теја Дора затоа што се расправаат на социјалните мрежи по одржувањето на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Мајката на Теја Дора за нејзиното детство: „Ја напуштив работата за да ја образувам“

Еспресо
Откако победи на националниот избор за песна на Евровизија, регионалната јавност сѐ повеќе ја заинтригира која е Теодора Павловска, попозната како Теја Дора, девојката која...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Синот на Цеца, Вељко отворено против Теја Дора: Фанот на Бресквица мисли дека ова е страшно!

еспресо
Синот на балканската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко даде свое мислење за српската претставничка на Евровизија. Фаворитка на Вељко беше Анѓела Игњатовиќ позната како Бресквица,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Младата музичка ѕвезда Теја Дора победи на синоќешната „Песна на Евровизија 2024“ и таа оваа година ќе ја претставува Србија во Шведска со песната „Рамонда“....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Теја Дора ќе ја победи Бресквица“: Песната има чудесна симболика

еспресо
Пејачката Теја Дора со песната „Рамонда“, покрај Бресквица, е главен фаворит за српски претставник за Евровизија. Но сепак, според бројните фанови кои ги собра околу...