15.8 C
Скопје
23:20 - 23 мај, 2024

(Фото) Прва проба на Теја Дора на Евровизија: Вака ќе изгледа сценскиот настап на српската претставничка

Пејачката Теја Дора со својот тим замина во Малме, каде ќе ја претставува Србија на натпреварот за „Песна на Евровизија 2024“.

Марија Шерифовиќ ја испрати на ова големо натпреварување и ѝ посака многу успех и среќа.

На социјалната мрежа Твитер набрзо се појави фотографија која на сите љубители на овој настан им даде можност да ја погледнат сцената пред настапот и да видат како ќе изгледа сцената каде Теја ќе ја пее песната Рамонда.

Се гледа дека на сцената ќе има многу чад, голема карпа, но се гледа и каква креација ќе носи Теја.

Настапот ќе биде сосема поинаков од оној што го изведе на српската Беовизија, а Теја внимателно и долго се подготвуваше за овој важен момент. Пробите во Малме се во тек, а сите се надеваат дека таа ќе успее да победи и следната година да го донесе ова големо натпреварување во Србија.

Потсетуваме, Македонија годинава нема свој претставник на Евровизија.

Слични објави

Десанка Николова, поетеса: Денес има многу автори, но малку поети и писатели

Јасмина Кантарџиева Димков

Аца Лукас се исели од Белград, живее во мало место: Еве која е причината

еспресо

Аца Лукас повеќе не живее во луксузниот стан во Белград: Еве каде се наоѓа сега фолкерот

jasmina.kantardzieva

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Еспресо

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Еспресо

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо
Се вчитува....