14.8 C
Скопје
11:13 - 28 февруари, 2024

Ознака : Шинејд О’Конор

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Последната необјавена песна на Шинејд О’Конор се појави во драма на Би-би-си: Потресна како и нејзиниот живот

Еспресо
Необјавената композиција на Шинејд О’Конор „Песната на Магдалена“ беше премиерно прикажана во понеделник на 25 септември за време на последната епизода од серијалот на Би-Би-Си....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Порака на Шинејд О’Конор до децата: „Ако умрам, внимавајте издавачките куќи да не ви ги украдат моите пари“

Еспресо
Иако малкумина можеа да ја предвидат шокантната смрт на Шинејд О’Конор, ирската пејачка се обидела претходно да ги подготви своите деца за нејзината смрт најдобро...
СветСлајдерСцена

(Видео) Ова е последната снимка на Шинејд О’Конор: Фановите сè повеќе веруваат дека извршила самоубиство

Еспресо
Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина на 26 јули, на 57-годишна возраст, под се уште неразјаснети околности. На нејзините профили на социјалните мрежи може да се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Трогателно писмо на Шинејд О’Конор до принцот Хари: „Бев иста како тебе, погоди право во срце…“

Еспресо
Денес, светот жали за смртта на пејачката Шинејд О’Конор на 56-годишна возраст, но да одвоиме еден момент да се потсетиме на трогателните зборови што таа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Драматичната животна приказна на Шинејд О’Конор: Од бројни романси и четири деца до лејзбијка со биполарно растројство

Еспресо
Ирската пејачка и текстописец Шинејд О’Конор, најпозната по нејзиниот хит „Nothing Compares 2 U“, почина на 56-годишна возраст. Прв ја пренесе веста Irish Times, а...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) НЕЈЗИНИОТ СИН СЕ САМОУБИ, А ТАА ЈА ИЗГУБИ ВОЛЈАТА ЗА ЖИВОТ: Шинејд О’Конор итно хоспиталиирана, а интервенирала и полицијата!

М.Р.
Познатата ирска пејачка Шинејд О’Конор неодамна го загуби својот 17 годинен син. Невиим Неста Али Шејн О’Конор беше пронајден мртов на 7 јануари, само неколку...