-5.2 C
Скопје
00:46 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) НЕЈЗИНИОТ СИН СЕ САМОУБИ, А ТАА ЈА ИЗГУБИ ВОЛЈАТА ЗА ЖИВОТ: Шинејд О’Конор итно хоспиталиирана, а интервенирала и полицијата!

Познатата ирска пејачка Шинејд О’Конор неодамна го загуби својот 17 годинен син. Невиим Неста Али Шејн О’Конор беше пронајден мртов на 7 јануари, само неколку дена откако беше пријавено неговото исчезнување. Пејачката изјави дека нејзиниот син го планирал својот погреб еден месец пред да се самоубие, а причина за самоубиството било нарушено ментално здравје.

СИТЕ СТРАДАЊА НА ШИНЕЈД О КОНОР: Обиди за самоубиство, лекувања на психијатрија, конфликти со децата, страшно детство, и сега – смрт на синот, дали новиот документарец за ѕвездата е веќе застарен?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karmen Garcia (@garckarmen)


Поради голема душевна болка пејачката е итно хоспитализирана бидејќи е немоќна да се справи со огромната загуба.

„Одлучив да го следам својот син. Нема смисла да се живее без него. Сè што ќе допрам, го уништувам. Останав поради него, а тој сега го замина. Си го уништив семејството. Моите деца не сакаат да ме знаат. Јас сум никаков човек. А, вие мислите дека сум добра затоа што можам да пеам, но јас не сум“, напишала Шинејд на својот твитер – профил по што кратко по објавата пејачката повторно се огласила на социјалната мрежа:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Greystones Guide (@greystonesguide)

„Жал ми е. Не требаше да го кажам тоа. Сега сум со полицајци на пат кон болницата. Жал ми е што ги вознемирив сите. Изгубена сум без моето дете и се мразам себеси. Болницата ќе помогне некое време. Но, ќе го најдам Шејн. Ова е само одложување3“, стои во последниот твит на профилот на Шинејд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Promiflash (@promiflash)

Пејачката е мајка на уште три деца, синот Џејк Рејнолдс (34), ќерката Роисин (25) и Јешу (15).

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....