-5.2 C
Скопје
23:59 - 25 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Дали викендов времето ќе ни се погоди за шетање на отворено?

– Како што претходно најавивме, за време на овој викенд, како и во почетокот од следната недела времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Утре сеуште ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец, најизразен ветерот ќе биде долж Повардарието. Наутро и понатаму ќе биде студено со минимални температури кој ќе се спуштаат во интервалот од -9 до -2 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 11 степени- вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

И во Скопскиот регион во следните денови времето ќе се задржи сончево со мала локална облачност. Утре сеуште ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Наутро температурите ќе се спуштаат во интервалот од -5 до -3 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 4 до 7 степени.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....