Tag : првут

Сцена Убавина

Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Igor
Козметиката што ја користиме за нега и регенерација на косата вклучува шампони, маски и регенератори. Меѓутоа таа козметика првенствено се грижи само за косата. Многу...
Сцена Убавина

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Igor
Фара Дукаи е една од најпознатите и највлијателните инстаграм-блогерки, која покрај природни препарати, има и своја козметичка линија. Сепак, и покрај популарноста, таа останува доследна...
Сцена Убавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Igor
Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши. Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian