Ознака : пласидо доминго

Ви Препорачуваме Свет Сцена

На Пласидо Доминго му се влошила здравствената состојба: Итно е префрлен во болница!

Еспресо
Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (79) итно е префрлен во болница откако здравствената состојба му се влошила една недела откако дознал дека заболел од опасниот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Еспресо
Оперската ѕвезда Пласидо Доминго даде оставка на позицијата генерален директор на Операта на Лос Анџелес откако неколку жени излегоа со обвиненија дека сексуално ги злоупотребувал....
Лајфстајл Сцена

Доминго поднесе оставка од Операта на Лос Анџелес

Igor
По обвинувањата од дваесетина жени дека со децении сексуално ги вознемирувал, Пласидо Доминго пoднесе оставка од функцијата генерален директор на Операта на Лос Анџелес и...
Лајфстајл Сцена

Доминго ЗЛОСТАВУВАЛ ЖЕНИ? Славниот оперски пејач среде СКАНДАЛ

Igor
Славниот оперски тенор Пласидо Доминго (78) се најде во центарот на скандал. Осум пејачки и една танчерка го обвиниле за сексуално злоставување што се случувало...