10.8 C
Скопје
09:15 - 10 декември, 2022

Ознака : образование

Ви Препорачуваме Еспресо Лајфстајл Свет Слајдер Стил Сцена Чудесни жени

(Фото) Инспирација: Која е шеика Моза бинт Насер Ал-Миснед, убавата „мајка“ на катарското образование

Еспресо
Со Светското првенство во Катар отркиваме многу и за кралското семејство, а особено внимание овие денови привлекува нејзиното височество Шеика Моза бинт Насер Ал-Миснед, која...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Интервју со д-р Весна Попоска: Денешните просветители треба да го зачуваат наследството на првите просветители, а притоа да останат свои и да остават белег во времето

Јасмина Кантарџиева Димков
Денешните просветители треба да имаат доволно сомилост за да ги разберат различните аспирации, но доволно храброст да ја зборуваат вистината, и доволно пркос да ги...
Ви Препорачуваме Култура Лајфстајл

Порано цртаните филмови создаваа генерации на културно писмени деца: Дали е случај тоа и сега? (ВИДЕО)

Еспресо
Генерациите кои пораснаа гледајќи ги класичните цртани филмови како оние од продукцијата на „Warner brothers“ пораснаа во културно писмени луѓе, пишува авторката Ени Холмквист, пренесуваат...