26.8 C
Скопје
14:25 - 25 мај, 2024

Ознака : манаки

Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЦРВЕН ТЕПИХ НА „БРАЌА МАНАКИ“: Спуштена завесата на 42 издание

Еспресо
Вчера беше спуштена завесата на 42. Издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Ви ги пренесуваме фотографиите од завршното дефиле на црвениот килим на филмскиот фестивал....
СлајдерСценаФилм и ТВ

ЧЕСТИТКИ: Јани-Петери Паси е добитник на „Златна камера 300“ на 42. ИФФК „Браќа Манаки“

Еспресо
И покрај сите препреки и предизвици со кои се соочивме во изминативе неколку месеци, вечерва можам конечно да кажам и покрај се успеавме да ја...
UncategorizedСценаФилм и ТВ

Музичко патување со Џослин Пук на „Манаки“

Еспресо
Џослин Пук, една од најпознатите британски композитори на филмска, театарска, телевизиска и концертна музика во Битола ќе има работилница насловена „Компонирање филмска музика со Џослин...