21.8 C
Скопје
16:11 - 30 мај, 2024

Ознака : Лилјана Петровиќ

БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСцена

Почина Лилјана Петровиќ, првата претставничка на Југославија на Евровизија (ВИДЕО)

Еспресо
Пејачката Лилјана Петровиќ почина на 81 година во Нови Сад, пренесуваат денеска повеќе српски медиуми. Лилјана беше првата претставничка на поранешна Југославија на изборот за...
ЛајфстајлСцена

Се откажаа од шоубизнисот, а заработуваа стотици илјади долари: Погледнете со што се занимава менаџерката на Тоше Проески (ФОТО)

Igor
Шоу-бизнисот е многу привлечна професија кое носи многу бенефиции, но и одзема многу од приватниот живот. Меѓутоа има многу кои не можат да го издржат...