19.8 C
Скопје
21:35 - 14 јуни, 2024

Се откажаа од шоубизнисот, а заработуваа стотици илјади долари: Погледнете со што се занимава менаџерката на Тоше Проески (ФОТО)

Шоу-бизнисот е многу привлечна професија кое носи многу бенефиции, но и одзема многу од приватниот живот. Меѓутоа има многу кои не можат да го издржат пристисокот, па се посветуваат на други помирни работи.

Лилјана Петровиќ беше менаџерка и најдобра пријателка на нашиот Тоше Проески. Со него беше и во автомобилот во кој тој загина пред 12 години, а цела една деценија одбиваше да го посети неговиот гроб, бидејќи и било тешко да се соочи со губитокот. Петровиќ денеска се занимава со работа која нема допирна точка со естрадата. Денес таа живее во село во близина на градот Ниш и одгледува лаванда.

Фото: Азра.ба

Фреди Принц Џуниор и Дара Мишел Гелер беа сон на сите тинејџери и најубав холивудски пар. Тие режираа успешни филмови, а во врвот на популарноста одлучија да побегант од шоу бизнисот. Двајцата денеска се занимаваат со кулинарство. Имаат две деца и живеат далеку од гламур и луксузен живот.

Фреди Принц Џуниор и Дара Мишел Гелер
Фото: Принтскрин

Марко Јанковиќ – 187 беше член на некогашната рап група 187. Кога ја прекина музичката кариера, тој се посвети на графички дизајн. Денес тој работи за бројни компании.

Фото: Принтскрин

Ангус Т. Џонс ѕвездата од „Два ипол мажи“ кој заработуваше 350.000 долари по епизода, ја прекина кариерата и се посвети на верата. „Не можам да бидам човек на Господ и да глумам во таа серија“ – изјавил Ангус..

Фото: Принтскрин

 

 

 

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....